İşte Rinoplasti’nin Sağlığımız İçin 9 Faydası


Burun estetiği ameliyatlarının estetik, sosyal ve psikolojik getirilerinin dışında birçok sağlık sorununun çözümüne de yardımcı.  İşte burun estetiği operasyonunun bilinmeyen faydaları.

1)     RAHAT VE FERAH NEFES ALABİLMEK
Burnun en önemli işlevi; alınan havayı ısıtıp nemlendirerek akciğerler için ideal kıvama getirerek nefes alabilmemizi sağlamasıdır. Burnumuzdaki eğrilik ve bozukluklar rahat nefes almamızın önündeki engellerdir. Burun estetiği ameliyatının en önemli faydası, burnumuzdan doğal nefes almamızın önünü açmasıdır. 

2)     ÜST SOLUNUM YOLLARI ENFEKSİYONLARININ AZALMASI
Burun estetiği operasyonları, kronik sinüzitleri düzeltmeye ve sinüslerdeki iltihabın tedavisine yaramaktadır. Burnumuzun çeşitli nedenlerle tıkalı olması, nefes problemi yaşamamıza ve böylece sık sık farenjit, orta kulak iltihabı, larenjit, bademcik iltihabı gibi solunum yolu hastalıklarınayakalanmamıza neden olabilir. Ancak rinoplasti ile birlikte yapılabilen burun kıkırdağı düzeltme, burun eti küçültme gibi işlemlerle burnun rahat çalışması sağlanmakta, böylelikle tüm üst ve alt solunum yolları sorunlarımızın çözümüne yarar sağlamaktadır.

3)     KALP VE DAMAR SAĞLIĞINA KATKILARI
Burundan iyi nefes alabilmenin hem kalbimizin iyi çalışmasına hem de kilo dengelemenin kontrolünde önemli katkılarının olduğu bilinmektedir. Rinoplasti ile kalp ve damar sağlığımıza fayda sağlayabilmek mümkündür. 

4)     HORLAMANIN DÜZELTİLMESİ
Horlamanın başlıca nedeni burun tıkanıklığıdır. Horlayan insan çevresindekileri rahatsız ederek önemli sosyal ve ailevi sorunlara neden olabilmektedir. Rinoplasti, horlamanın düzeltilmesinde oldukça olumlu katkılar sağlıyor.

5)     İYİ UYUYABİLMEYİ VE DİNLENEBİLMEYİ SAĞLAMASI
Burundan rahat nefes alamadığımızda, gece sık sık uyanır ve bu nedenle de dinlenmiş olarak uyanamayız. Bu da hayat performansımızı ve konforumuzu olumsuz etkiler. Uykusuzluk veya yeterince dinlenememe durumu vücut sistemlerinde ciddi bozukluklara da neden olabilmektedir. Rinoplasti ile bu sorunların azaltılması hatta sonlandırılması mümkündür.

6)     DAHA YÜKSEK FİZİKSEL PERFORMANS
Doğru nefes alma tekniği, burundan derin nefeslerin alınabilmesiyle mümkündür. Bunu sağlayabilmek için burnumuzdan yeterince oksijeni akciğerlerimize ulaştırabilmemiz lazımdır. Burnun nefes almasının önündeki engeller kaldırıldığında, kişiler verimli egzersizler yapabilecek böylelikle kişinin fiziksel direnci ve performansı artabilecektir.

7)     DAHA İYİ KOKU ALMAYA KATKISI
Burnumuz aynı zamanda koku yollarının ilk başlangıç organıdır. Yapılacak rinoplasti operasyonu ile koku duyusunun geri kazanılması ve arttırılması sağlanarak, kişiye yaşam kalitesi ve konforu açısından pek çok fayda sağlamak mümkündür.

8)     DAHA GÜZEL BİR SES
Burun tıkanıklığı durumları genizden konuşmaya neden olabilmektedir. Ayrıca ağızdan nefes almaya bağlı olarak ısıtılmamış ve nemlenmemiş hava, ses tellerini de sıkça tahriş ederek sesimizin nahoş bir şekilde çıkmasına neden olabilmektedir. Rinoplasti sayesinde burun tıkanıklıkları sonlandırılarak buna bağlı sorunlar da giderilebilmektedir.

9)     PSİKOLOJİ VE ÖZGÜVENE FAYDALARI
Karşımızdakinin yüzüne baktığımızda en başta burnunu görürüz. Eğer burunda şekil bozukluğu varsa bu durum kişinin genel izlenimini ve psikolojisiniolumsuz etkileyebiliyor. Rinoplasti ile bu tarz sosyal baskıların önüne geçilebilmekteve burnun görünümünü ve şeklini değiştirerek ya da geliştirerek, kişilerde özgüven duygusunun artmasına yardımcı olunabilmektedir.

Randevu almak için tıklayın.