Patoloji

Ankara Söğütözü Hastanesi B2 katında yaklaşık 100metrekarelik alanda hizmet vermektedir.  Sekreterya odası, makroskopi  odası, laboratuar odası, dinlenme odası ve doktor odası olmak üzere standartlara uygun olarak tanzim edilmiştir.
Bünyesinde 300 kaset kapasiteli kapalı sistem doku takip makinesi(Leica), frozen-section cihazı(Leica), doku gömme ve bloklama makinesi(Leica), rotary mikrotom(leica), otomomatik boyama makinesi (Leica), otomatik immunhistokimya makinesi (Ventana), ve ışık mikroskopu (Zeiss) olmak üzere yeterli donanıma sahip olup; standardizasyon sağlanmıştır.
Rutin olarak her türlü ameliyat materyali, endoskopik biyopsiler, deri v.s.., sitoloji, intraoperatif konsültasyon materyali (frozen-section), hastane dışından gelen  konsültasyonlar  belirlenen standartlara uygun olarak  incelenmekte ve rapor edilmektedir. Rutin boyama , histokimya, immunhistokimya  işlemlerinin yapıldığı  laboratuarımız ,hastane dışı patoloji isteklerine de cevap vermektedir.  Patoloji konsültasyonuna gerek duyulduğunda  anlaşmalı üniversite ile iletişime geçilerek işlemler sürdürülmektedir.

Patoloji laboratuarımızda,
Uzm. Dr. Ahmet Levent Albayrak  - Patoloji uzman doktor.
Muharrem Yavuz-  - Patoloji teknisyeni
Gizem Yıldırım – Patoloji teknisyeni
Nesrin Polat – Sekreterya olmak üzere dört çalışanı ile hizmet vermektedir.